Kriminalisti z Partizánskeho zadržali mladíka, ktorý u seba prechovával marihuanu a pervitín. i24.sk o tom informovala hovorkyňa KR PZ v Trenčíne, Elena Antalová. 

Podľa jej slov vyšetrovateľ Odboru kriminálnej polície Krajského riaditeľstva PZ z Trenčína obvinil z obzvlášť závažného zločinu „nedovolená výroba omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov ich držanie a obchodovanie s nimi“ 22-ročného Adama z okresu Prievidza.

Ako ďalej uviedla Antalová, Adam si na rôznych miestach v okrese Partizánske zadovážil omamnú a psychotropnú látku-pervitín a marihuanu. Policajti odboru kriminálnej polície z Partizánskeho zhromažďovali operatívne informácie a po predchádzajúcom súhlase prokurátora Okresnej prokuratúry v Partizánskom vykonali osobnú prehliadku u podozrivého. Pri prehliadke policajti u neho našli a zaistili podozrivý materiál, ktorý bol zaslaný na expertízne skúmanie. Expertíza na KEÚ preukázala, že sa jedná o marihuanu a pervitín.echo adrotate_group(2);

zdroj: KR PZ Trenčín

Adam mal pri sebe minimálne 150 bežných dávok drogy. „Tovar“ ktorý predával bol skutočne rôznorodý. Okrem pervitínu a marihuany policajti u obvineného našli aj extázu a tzv. fénixové slzy. Drogy si zadovažoval nielen pre vlastnú potrebu, ale ich aj predával ďalším užívateľom.

„Po vykonaní potrebných procesných úkonov bol obvinený umiestnený do policajnej cely.
Vyšetrovateľ spracoval podnet na vzatie obvineného do väzby. Sudca Okresného súdu
v Partizánskom bude rozhodovať o jeho väzobnom stíhaní. Adamovi v zmysle trestného zákona hrozí trest odňatia slobody na desať až pätnásť rokov,“ doplnila Elena Antalová z KR PZ v Trenčíne.

Zdroj: KR PZ Trenčín | Foto: KR PZ Trenčín

Lajknite si i24.sk na Facebooku: