NAKA zadržala v piatok 15. novembra na východnom Slovensku muža, ktorý sa nedokázal zmieriť so snahou svojej manželky o rozvod. Preto sa rozhodol na ňu zatlačiť brutálnym spôsobom.

Podľa doterajšieho priebehu vyšetrovania na svojom dvore rodinného domu v okrese Poprad mal Jozef K. viackrát bodnúť Romana A., ktorý zraneniam na mieste podľahol.

echo adrotate_group(2);

„Jozef donútil svoju manželku, aby mu pomohla s odstránením tela. Takýmto spôsobom si ju chcel “zaviazať” do budúcna, aby od neho neodišla, lebo majú spoločné kriminálne “tajomstvo”. Jozef telo svojej obete hodil do potoka Mlynica, do ktorého blízkosti sa presunul autom,“ informuje polícia na sociálnej sieti.

Vyšetrovateľ NAKA Východ spracoval podnet na väzobné stíhanie Jozefa. Za úkladnú vraždu mu hrozí 20-25 rokov za mrežami.

Skutok sa stal v stredu 13. novembra, pričom muž bol zadržaný už v piatok 15. novembra, čo je pre takéto prípady expresná rýchlosť vyšetrovateľa NAKA. „Prípad napreduje tak rýchlo aj vďaka výbornej spolupráci NAKA, Krajského riaditeľstva PZ v Prešove a Okresného riaditeľstva v Poprade,“ dopĺňa polícia.

Zdroj: FB PZ SR | Foto: FB PZ SR

Lajknite si i24.sk na Facebooku: