Ilustračná foto

Aktuálne vyhliadky meteorológov poukazujú na mimoriadne vysoké teploty, ktoré by sa na našom území mali objaviť v závere pracovného týždňa. Vyšplhať by sa mali až k +30 °C. 

Ako informuje portál imeteo.sk, pred nami sú doteraz najteplejšie dní tohto roka. Teploty budú stúpať každým dňom vyššie a ich rast vyvrcholí v piatok 26. apríla. Práve tento deň bude doposiaľ najteplejším v tomto roku. Teploty budú dosahovať abnormálne hodnoty.

Kým v utorok 23. apríla teploty ledva prekonali hranicu +20 °C, už od stredy 24. apríla pôjdu poriadne nahor. Od juhu k nám totižto po zadnej strane tlakovej výše, ktorá sa bude rozprestierať nad východnou Európou bude prúdiť veľmi teplý vzduch.echo adrotate_group(2);

„Vo štvrtok sa maximálne teploty budú na našom území šplhať cez hranicu +25 °C. V piatok však bude ešte teplejšie. Podľa predpovedí, by v najteplejších lokalitách západného Slovenska mohli teploty stúpať až k tropickej hranici +30 °C,“ uvádza imeteo.sk.

Podľa odborníkov však teploty, ktoré sú očakávané budú na súčasnú ročnú dobu veľmi nezvyčajné. Teplotné anomálie prekonajú v niektorých oblastiach až hodnotu 10 °C. Takéto teplé počasie však prinesie so sebou i búrky.

Zdroj: imeteo.sk | Ilustračná foto: pixabay.com

Lajknite si i24.sk na Facebooku: