Ilustračná foto

Podľa aktuálnych informácií meteorológov k nám počas nedele 3. novembra zosilenie príliv teplého a vlhkého vzduchu od juhozápadu. Bude silno veterno a miestami bude aj pršať. V noci dorazia zrážky výdatnejšie.

Meteorológovia očakávajú silné, veterné počasie, pričom na horách bude vietor v nárazoch dosahovať až silu víchrice. „Menej oblačnosti bude v závetrí hôr, najmä v Žilinskom kraji a na Šariši, no takisto aj na západe Slovenska. Na viacerých miestach bude aj pršať. Spočiatku skôr mrholenie, no postupne aj dážď sa vyskytnú najmä v Banskobystrickom kraji a na východe Slovenska,“ uvádza portál imeteo.sk.

Zrážky by do dnešného večera (nedele 3. novembra) nemali byť výdatné. Mrholenie či slabý dážď sa budú vyskytovať najmä v Banskobystrickom kraji a na východe Slovenska. Počas noci z nedele na pondelok 4. novembra dorazí ďalšia vlna už výdatnejších zrážok.echo adrotate_group(2);

Naprší aj cez 20 mm zrážok

Ako píše imeteo.sk, po prednej strane tlakovej níže, ktorá sa prehĺbi nad Pobaltím a Poľskom, postúpi počas noci do našej oblasti studený front. Ten prinesie výdatnejšie zrážky, ktoré by sa mali objavovať už okolo polnoci.

„Pršať bude aj počas dňa, zrážky by mali začať ustávať od západu v popoludňajších hodinách. Celkovo očakávame od 10 do 30 mm zrážok, v náveterných oblastiach hôr to môže byť 30 až 50 mm. Najmenej zrážok sa očakáva na severovýchode územia, kde by celkovo malo spadnúť do 15 mm,“ informuje imeteo.sk.

Zdroj: imeteo.sk | Ilustračná foto: pixabay.com

Lajknite si i24.sk na Facebooku: