Cez juhozápad Poľska a východ Českej republiky postupuje v studenom vzduchu tlaková níž a prináša zrážky na celé naše územie. V Tatrách sa napríklad vyskytuje sneženie. 

Nad Slovensko prenikol počas uplynulých dní studený, pôvodom arktický vzduch. Ochladenie sa prejavilo najmä na horách, kde začalo snežiť. Výrazné zrážkové pásmo začalo počas noci z piatka na sobotu 5. októbra postupovať na naše územie.

echo adrotate_group(2);

„Zatiaľ čo mimo hôr išlo výlučne o dážď, vo vysokých polohách snežilo. Do rána napadli v Tatrách desiatky centimetrov snehu. Sneženie zaznamenali aj v nižších tatranských polohách, napríklad na Štrbskom plese. Sneženie sa vyskytovalo od nadmorskej výšky približne 1100 až 1200 metrov nad morom,“ informuje imeteo.sk.

Snežiť bude počas dnešného dňa aj naďalej a teploty ešte poklesnú. Teploty by sa mali v nadmorských výškach od 1500 metrov udržať pod bodom mrazu minimálne do stredy.

„Počas celého víkendu bude v Tatrách aj naďalej snežiť. Do utorku rána napadne v najvyšších polohách ešte viac ako 40 centimetrov. Zrážky prejdú v pondelok do prehánok a v utorok by sa mali vyskytovať už len ojedinele,“ píše imeteo.sk.

Zdroj: imeteo.sk | Foto: FB Tatry

Lajknite si i24.sk na Facebooku: