Finančná polícia vykonáva aktuálne domové prehliadky a prehliadky iných priestorov v okresoch Dolný Kubín a Rožňava. Podľa informácií polície zadržala dve osoby z podnikateľského prostredia. Ide o podozrenie zo spáchania závažnej ekonomickej trestnej činnosti, kde vyšetrovateľ začal trestné stíhanie vo veci len minulý mesiac.

Počas stredajšej (5.12. 2018) policajnej akcie s krycím názvom „Odvaha“ skončili v rukách finančnej polície dve osoby. Podozrivé sú zo spáchania daňového podvodu. Spáchať daňový podvod je v dnešnej dobe skutočne odvaha, ako napovedá aj názov policajnej akcie.

„Jeden z podozrivých, konateľ obchodnej spoločnosti, podal na trenčianskom daňovom úrade daňové priznanie. Išlo o opravné daňové priznanie, ktorým chcel uplatniť nadmerný odpočet DPH. Ibaže neoprávnene a to vo výške takmer 2,5 milióna eur. Daň mala pritom pochádzať len z jedinej faktúry na sumu takmer 15 miliónov eur, ibaže fiktívnej. Podozrivý je aj ten, kto faktúru vystavil. Zdaniteľné plnenie, deklarované na faktúre totiž v skutočnosti nikdy reálne neprebehlo,“ uviedla polícia.echo adrotate_group(2);

Podľa informácií polície však neprebehlo ani vyplatenie nadmerného odpočtu. Finančnej polícii sa v úzkej súčinnosti s Finančnou správou podarilo zachrániť štátnemu rozpočtu celú neoprávnene uplatňovanú sumu.

Zdroj|Foto: FB Polícia Slovenskej republiky

Lajknite si i24.sk na Facebooku: