Ilustračná foto

Polícia Slovenskej republiky informovala v utorok 27. novembra prostredníctvom sociálnej siete o situácii na hranici s Ukrajinou. Vyjadrenie poskytlo samotné Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky. 

Služba hraničnej a cudzineckej polície Úradu hraničnej a cudzineckej polície, ktorá zodpovedá za kontrolu vonkajšej hranice s Ukrajinou, intenzívne komunikuje podľa Ministerstva vnútra SR so svojimi partnermi na území Ukrajiny s cieľom identifikovať vznik prípadných bezpečnostných hrozieb. „Doposiaľ získané informácie neboli dôvodom pre prijatie mimoriadnych bezpečnostných opatrení. Služba hraničnej a cudzineckej polície je pripravená v prípade zmeny situácie operatívne reagovať,“ informuje MV SR.

Polícia zároveň upozorňuje na zablokovanie prístupových ciest k hraničným priechodom Malyj Bereznyj – Ubľa a Užhorod – Vyšné Nemecké pre všetkých cestujúcich bez ohľadu na ich štátnu príslušnosť. K blokovaniu prístupových ciest na ukrajinskej strane dochádza z dôvodu zmeny pravidiel kontroly vozidiel so zahraničnou registráciou. Blokácia prístupových ciest však nesúvisí so zavedením výnimočného stavu na Ukrajine.echo adrotate_group(2);

Zdroj|Foto: FB Polícia Slovenskej republiky

Lajknite si i24.sk na Facebooku: