Ilustračná foto

Bratislavskí hasiči zasahujú v utorok 25. decembra od 9.30 h na Dunaji, kde sa odtrhol plávajúci pontón – Knajpa. O udalosti informovala Zuzana Farkasová z Prezídia Hasičského a záchranného zboru. 

Podľa informácií bol pontón dislokovaný medzi Euroveou a mostom Apollo. Momentálne ho prúd vody unáša, pričom by sa mal nachádzať na úrovni Jaroveckého ramena. „Odtrhnutý pontón už narazil do odstavených plavidiel a rozlomil sa na dve časti, pričom ďalšie menšie časti z neho odpadávajú. Hasiči sa v spolupráci s Dopravným úradom a poriečnym oddelením PZ SR snažia plávajúce časti pontónu ukotviť. Pri udalosti zasahuje 15 hasičov s 2 člnmi,“ uviedla Farkasová.

echo adrotate_group(2);

Ako informovala Zuzana Farkasová v utorok 25. decembra o 14.21 h, hasičom sa po niekoľkých hodinách podarilo ukotviť odtrhnutý pontón, ktorý sa plavil po prúde Dunaja od mosta Apollo až po úroveň Jaroveckého ramena. Cestou narazil do rumunského plavidla a rozpadol sa na dve polovice. Pri náraze do lode sa zároveň zaseklo veľké množstvo naplaveného dreva medzi kormidlo a vrtuľu, čo si vyžiadalo ďalšiu pomoc zo strany hasičov. Obe časti odtrhnutého pontónu sa nakoniec hasičom podarilo zachytiť a následne ukotviť na ľavom brehu na úrovni Jaroveckého ramena.

 

 

Zdroj: PHaZZ | Ilustračná foto: FB PHaZZ

Lajknite si i24.sk na Facebooku: