AKTUÁLNE! Na Hlavnom námestí v Bratislave je rušno. Podľa informácií tam na vianočných trhoch horia stánky. O udalosti informovala i24.sk Zuzana Farkasová z Prezídia Hasičského a záchranného zboru. 

AKTUALIZÁCIA 18.26 h:

„Hasičom sa požiar na vianočných trhoch v Bratislave pred pár minútami podarilo úplne zlikvidovať. Miesto z dôvodu bezpečnosti ohraničili zábranami. Momentálne je na požiarisku expertízna skupina z PTEÚ MV SR, ktorá vykonáva úkony súvisiace so zisťovaním príčin vzniku požiaru v súčinnosti s príslušníkmi PZ SR. Majiteľ objektu predbežne odhadol škodu spôsobenú požiarom n viac ako 200 tisíc eur. Pri udalosti sa zranila 1 osoba, iné osoby na Hlavnom námestí zranenia neutrpeli,“ povedala Zuzana Farkasová z PHaZZ.echo adrotate_group(2);

AKTUALIZÁCIA 17.00 h:

„Hasiči vykonali prieskum priľahlých budov, pričom neboli nájdené žiadne ďalšie zranené osoby. Hasiči pokračujú v likvidačných prácach. Pri požiari sa zranila jedna osoba,“ uviedla Farkasová.

AKTUALIZÁCIA 16.37 h:

„Hasičom sa pred pár minútami podarilo lokalizovať požiar na Hlavnom námestí v Bratislave, ktorý vypukol v jednom zo stánkov a rozšíril sa na priľahlý murovaný objekt. Pri udalosti došlo k zraneniu jednej osoby, ktorá utrpela popáleniny na tvári a rukách a je v opatere RZP. Hasiči momentálne dohášajú skryté ohniská. Majiteľ objektu predbežne odhadol škodu spôsobenú požiarom na viac ako 200 tisíc eur. Na miesto smeruje expertízna skupina na zisťovanie príčin vzniku požiarov z PTEÚ MV SR,“ informovala Farkasová.

Takto si vianočné trhy v hlavnom meste Slovenskej republiky nepredstavoval azda nikto. V stredu popoludní nastal na Hlavnom námestí poplach, keď začali horieť stánky. Požiar vypukol po 15.30 h. Na mieste zasahujú bratislavskí hasiči.

„Požiar vznikol po výbuchu propán-butánových fliaš a rozšíril sa na vedľajší murovaný objekt. Hlavné námestie a budovy v bezprostrednej blízkosti sú evakuované, hasiči vykonávajú hasebné práce a prieskum objektov. Pri udalosti zasahuje 25 príslušníkov HaZZ so 7 kusmi hasičskej techniky, na miesto smerujú aj dobrovoľní hasiči z DHZO Ružinov,“ uviedla Farkasová.

Podľa predbežných informácií sa pri udalosti nikto nezranil.

Video z horiacich stánkov na vianočných trhoch si môžete pozrieť =TU=

LIVE prenos z miesta udalosti môžete sledovať =TU=

Zdroj: PHaZZ, tvnoviny.sk, FB PZ SR | Video: tvnoviny.sk | Foto: FB PHaZZ, FB PZ SR

Lajknite si i24.sk na Facebooku: