Ilustračná foto

Už počas víkendu sa cez naše územie začnú presúvať zvyšky ex-hurikánu Lorenzo. Práve tie k nám prinesú výrazné ochladenie, na naše hory aj výdatnejšiu snehovú nádielku.

Víkendové počasie nám priať nebude, nakoľko sa oň postará presúvajúca sa tlaková níž, ktorá bude smerovať cez strednú Európu. Táto tlaková níž bude pozostatkom hurikánu Lorenzo a tá v týchto chvíľach ovplyvňuje počasie na Britských ostrovoch.

V priebehu piatka 4. októbra sa začne presúvať cez Severné more a severné Nemecko smerom do vnútrozemia Európy a ovplyvní počasie aj u nás. Na naše územie prinesie výraznejší dážď a ochladenie. Hory čaká sneženie.echo adrotate_group(2);

„Sneženie v oblasti hôr môže byť výraznejšie. Hranica sneženia by sa mala pohybovať okolo výšky 1500 m n.m. a v noci na nedeľu bude klesať až na hranicu okolo 1100 až 1200 m n.m. Sneženie tak zasiahne už aj iné horské oblasti mimo Tatier, ktoré môže poprášiť snehová pokrývka,“ uvádza imeteo.sk.

Najviac snehu sa očakáva vo Vysokých a Nízkych Tatrách. Napadne tu niekoľko centimetrov snehu. V polohách nad 2000 m n.m. by mohlo pripadnúť aj okolo 20 cm čerstvého snehu.

Zdroj: imeteo.sk | Ilustračná foto: pixabay.com

Lajknite si i24.sk na Facebooku: