Ilustračná foto

Podľa aktuálnych informácií meteorológov mieri do našej oblasti výrazné oteplenie. Teploty budú vysoko nad priemerom a oteplí sa aj o viac ako 10 °C. V utorok 17. decembra môžu vystúpiť dokonca až na + 17 °C. 

Ako informuje portál imeteo.sk, otepľovať sa začalo už počas soboty 14. decembra, kedy sa prúdenie zmenilo na južné až juhozápadné. Teplejší vzduch k nám prúdi aj počas nedele 15. decembra.

„V Hurbanove namerali o 12:00 až +9,2 °C,  v oblasti Červeného Kláštora bolo v tom istom čase +8,3 °C. Teplo je aj na Orave, v Rabči bolo o 12:00 +7,2 °C. Východ je najchladnejší, s teplotami okolo +5 °C,“ uvádza imeteo.sk.echo adrotate_group(2);

Teplý vzduch dorazí v pondelok a oteplí sa až o 15 °C

Veľmi teplý, pôvodom tropický vzduch k nám dorazí v pondelok 16. decembra. „Teplota v hladine 850 hPa (cca 1500 metrov) stúpne do pondelka večera z terajších približne 0 °C až na +10 °C, v utorok dopoludnia to bude až +15 °C,“ informuje imeteo.sk.

Mimoriadne teplo bude od utorku, teploty dosiahnu až +17 °C

Nielen v pondelok sa prejaví teplý vzduch, nebude tomu inak ani v utorok 17. decembra, kedy sa denné maximá vyšplhajú na +12 až +17 °C.

Teploty však zostanú vysoké aj počas ostatných dní. „Minimálne do piatku budú teploty dennodenne atakovať hranicu +15 °C, cez víkend sa očakáva mierne ochladenie, no teploty budú stále vysoko nadpriemerné,“ dopĺňa imeteo.sk.

Zdroj: imeteo.sk | Ilustračná foto: pixabay.com

Lajknite si i24.sk na Facebooku: