Trnavskí hasiči momentálne zasahujú pri dopravnej nehode dodávky a osobného vozidla, ktorá sa stala na štátnej ceste č. I/61 v smere na Bučany. O udalosti informovala Zuzana Farkasová z Prezídia Hasičského a záchranného zboru. 

AKTUALIZÁCIA 30. mája 11.12 h: Podľa informácií trnavskej krajskej policajnej hovorkyne je cesta je v tejto chvíli plne prejazdná, havarované autá boli už odpratané a polícia ukončila dokumentovanie nehody.

Podľa slov Farkasovej z celkového počtu 6 účastníkov dve osoby utrpeli zranenia nezlúčiteľné so životom a štyri sa zranili. Niektoré osoby museli byť z havarovaných vozidiel aj vyslobodzované.echo adrotate_group(2);

Trnavská krajská policajná hovorkyňa, Martina Kredatusová uviedla, že k čelnej zrážke medzi dvomi autami došlo pri miestnej časti Oravné, smerom na Bučany. „Vodič Renaultu Trafic jazdiaci v smere od Trnavy prešiel z nezistených príčin do protismeru, kde sa čelne zrazil s oproti idúcou Daciou Duster. Vodič Dacie utrpel zranenia, ktorým na mieste nehody podľahol. V Traficu sa viezlo spolu 5 osôb, z ktorých jedna pri nehode zomrela a ostatní sú zranení,“ doplnila Kredatusová pre i24.sk.

„Hasiči momentálne vykonávajú na vozidlách protipožiarne opatrenia. Cesta je uzavretá v oboch smeroch,“ doplnila Farkasová pre i24.sk.

Príčiny nehody a mieru zavinenia polícia vyšetruje a zároveň upozorňuje vodičov, aby dodržiavali predpisy a najmä na mokrých cestách prispôsobili jazdu nielen svojim schopnostiam, ale aj poveternostným podmienkam.

Vo vyjazdených koľajach môže väčšie množstvo vody vytvoriť aquaplaning, pri ktorom dochádza k strate kontaktu s vozovkou a auto sa stáva neovládateľné. Preto treba pri jazde autom myslieť aj na tieto okolnosti a znížiť rýchlosť jazdy.

Zdroj: PHaZZ | Foto: FB PHaZZ

Lajknite si i24.sk na Facebooku: