Nepriaznivé počasie, ktoré zasiahlo územie Slovenska si vyžiadalo nárast výjazdov hasičov k udalostiam technického charakteru. i24.sk o tom informovala Katarína Križanová z Prezídia Hasičského a záchranného zboru. 

Podľa jej slov vykonali hasiči od 06.00 h v súvislosti s nepriaznivou poveternostnou situáciou už 23 výjazdov, pričom pri viacerých ešte stále zasahujú. Viac ako 50 príslušníkov HaZZ a členov DHZO pomáhalo najmä pri odstraňovaní popadaných stromov z cestných komunikácii a zaparkovaných vozidiel, v niekoľkých prípadoch hasiči odstraňovali strhnuté strechy.

„Najvážnejšia situácia je v Žilinskom kraji, kde hasiči zasahovali už viac ako 9 – krát, a to najmä v okrese Liptovský Mikuláš. V Nitrianskom kraji boli hasiči v súvislosti s vetrom vyslaní k 5 prípadom. V Trenčianskom a Trnavskom kraji zasahovali hasiči doposiaľ 4-krát. V Košickom kraji zasahuje 15 príslušníkov v súvislosti s vypaľovaním trávy v prírodnom prostredí, kde sa vplyvom silného vetra začal požiar rozširovať,“ uviedla Križanová pre i24.sk.

Predpokladá sa, že výjazdy k podobným udalostiam budú ešte pribúdať.

Zdroj: PHaZZ | Foto: FB PHaZZ

Lajknite si i24.sk na Facebooku: