Ilustračná foto

Počasie na Slovensku začal ovplyvňovať oklúzny front spolu s tlakovou nížou, ktorá sa cez našu oblasť presúva. Prvú vlnu sneženia máme podľa meteorológov pomaly za sebou, no ďalšia je pred nami.

I napriek tomu, že viaceré kraje majú po snehovej nádielke problémy, najmä na cestách, sneženia ešte nie je koniec. Chystá sa na nás totiž ďalšia vlna výdatného sneženia. „V týchto chvíľach sa zrážky odsúvajú smerom na východ, no na Morave sa už chystá ďalšia vlna zrážok, ktorá prinesie do niektorých regiónov poriadne problémy,“ informuje portál imeteo.sk.

SNEŽIŤ ZAČNE OD SEVEROZÁPADU

Podľa aktuálnych informácií začne v utorok podvečer výdatne snežiť od severozápadu, avšak už nie na celom území. „Nad západné Slovensko sa totiž dostáva teplý vzduch, ktorý dvíha teploty nad nulu. Na Záhorí sú už teploty na +2 °C a postupne sa oteplí nad nulu aj na väčšine západného Slovensko po tom, ako teplý vzduch zdolá Malé Karpaty. Zrážky sa súčasne večer na západe zmenia aj na kvapalné a tak nastane silný odmäk,“ uvádza imeteo.sk.echo adrotate_group(2);

KDE OČAKÁVAŤ VÝDATNÉ SNEŽENIE?

Na výdatné sneženie sa musia pripraviť na na severozápadnom a strednom Slovensku. Tu začne výdatne snežiť, pričom nasneží predovšetkým v severozápadných okresoch Slovenska.

zdroj: imeteo.sk

„Najintenzívnejšie sneženie čaká Trenčiansky kraj. Snežiť by malo na strednom Slovensku až do zajtrajšieho poludnia. Napadne ďalších 5 až 10 cm nového snehu, no v okresoch Myjava, Trenčín, Topoľčany, Bánovce nad Bebravou, Ilava, Nové Mesto nad Váhom, Považská Bystrica a Púchov môže najmä vo vyšších oblastiach napadnúť až do 30 cm,“ dopĺňa imeteo.sk.

Zdroj: imeteo.sk | Foto: pixabay ilustračná

Lajknite si i24.sk na Facebooku: