Ilustračná foto

Podľa aktuálnych informácií meteorológov chladné počasie čoskoro skončí. Pred nami je výraznejšie oteplenie, ktoré ukončí sériu chladných dní a do nížin prinesie teploty aj cez +20 °C. 

Na našom území už niekoľko dní ovplyvňuje chladný, pôvodom arktický vzduch. Teploty sú veľmi nízke, na severe v noci klesajú k bodu mrazu, cez deň je len do +10 °C.

Podľa meteorológov budú ešte chladné nasledujúce dve noci, ktoré by mali byť z tejto série dní najchladnejšie. Teplota by mala klesať aj pod bod mrazu, na celom území sa ochladí pod +5 °C.echo adrotate_group(2);

„Pondelok a utorok budú denné maximá ešte relatívne nízke a dosiahnuť by mali od +8 do +15 °C. Už v utorok sa ale nad naše územie začne dostávať teplý vzduch od západu. Oteplenie bude najskôr nevýrazné,“ uvádza imeteo.sk.

Teploty pôjdu nahor v utorok

Od utorku by mali teploty len narastať. „Už v stredu dosiahnu maximá +10 až +16 °C, vo štvrtok by to malo byť už +12 až +18 °C. Cez víkend by malo teplé počasie vyvrcholiť a teploty by na celom území mali presiahnuť hranicu +15 °C, v nížinách to bude až do +22 °C,“ informuje imeteo.sk.

Zrážok by malo od utorku takisto ubudnúť. Tešiť sa môžeme na sériu teplejších a bezzrážkových dní. V údoliach sa ale už budú objavovať početné hmly, ktoré sa pri priaznivej inverzii môžu udržať aj po celý deň.

Zdroj: imeteo.sk | Ilustračná foto: pixabay.com

Lajknite si i24.sk na Facebooku: