Takmer 50 profesionálnych a dobrovoľných hasičov momentálne zasahuje pri požiari v katastri obce Zohor (okres Malacky). i24.sk o tom informovala Katarína Križanová z Prezídia Hasičského a záchranného zboru. 

AKTUALIZÁCIA 16.30 h: Takmer 90 profesionálnych a dobrovoľných hasičov s 30 kusmi hasičskej techniky sa naďalej snaží dostať pod kontrolu požiar v k.o. Zohor (Malacky). Požiar vypukol v priemyselnom areáli, kde zachvátil dve výrobne haly a ich okolie. „Z  dôvodu požiaru veľkého rozsahu je požiarisko rozdelené na 3 zásahové úseky. Na miesto smeruje v rámci medzi krajskej výpomoci aj kombinovaný hasiaci automobil na kombinované hasenie penou, práškom a vodou z Nitry. Na mieste zasahujú profesionáli z 10 hasičských staníc, dobrovoľní hasiči zo 16 DHZO a jedna cisterna zo ZHÚ Slovnaft,“ uviedla Katarína Križanová.

AKTUALIZÁCIA 19.18 h: Viac ako 120 profesionálnych a dobrovoľných hasičov sa naďalej snaží dostať pod kontrolu rozsiahly požiar, ktorý vypukol dnes krátko pred 14.00 hod. v katastri obce Zohor, okres Malacky. Požiar vypukol v priemyselnom areáli, kde zachvátil dve haly a ich okolie. „Z dôvodu požiaru veľkého rozsahu bol na mieste zriadený riadiaci štáb. Na mieste zasahujú profesionáli z 10 hasičských staníc, dobrovoľní hasiči z 20 DHZO a jedna cisterna zo ZHÚ Slovnaft. Na požiarisku sú aj pracovníci Kontrolného chemického laboratória z Nitry, ktorí vykonávajú merania kvality ovzdušia,“ informovala Zuzana Farkasová z PHaZZ.echo adrotate_group(2);

Po príchode na miesto udalosti bolo zistené, že ide o dva samostatné požiare. Prvý požiar zachvátil výrobnú halu a druhý požiar vypukol na skládke odpadu v blízkosti.

„Na mieste sú profesionáli z Malaciek, Pezinka, Bratislavy a zo Záchrannej brigády HaZZ v Malackách a dobrovoľní hasiči zo Stupavy, Zohora, Záhorskej Vsi, Lábu, Lozorna, Záhorskej Bystrice, Veľkých Levárov, Plaveckého Štvrtka a Kuchyne so 16 kusmi techniky,“ uviedla Križanová pre i24.sk.

Zdroj: PHaZZ | Ilustračná foto: FB PHaZZ

Lajknite si i24.sk na Facebooku: