Ilustračná foto

Búrky, o ktorých sme informovali, zasiahli intenzívne severnú časť Slovenska. Podľa informácií meteorológov búrka nebola výrazná ani belskovo, ani zrážkovo. Priniesla však silný vietor. 

Po nej sú tisícky domácností bez dodávok elektrickej energie. „Búrka už zasiahla severozápadné Slovensko a to predovšetkým Kysuce. Aktuálne búrky postupujú Oravou. Búrka, ktorá udrela na sever Slovenska nebola intenzívna ani zrážkovo, ani bleskovo, no prinášala silný nárazový vietor, ktorý prekračoval nárazy cez 60 km/h,“ uvádza imeteo.sk.

Vyvrátené stromy

Silný nárazový vietor spôsobil problémy najmä v oblasti Považia a Kysúc, kde vyvrátil niekoľko stromov. Stromy popadali na hlavný cestný ťah smerom do Česka I/10. V oblasti Makova je cesta neprejazdná.echo adrotate_group(2);

„Stromy popadali aj na cestu medzi Veľkým Rovným a Turzovkou. Problémy sú aj na ceste medzi Kysuckým Novým Mestom a Žilinou. Strom spadol aj na kostol vo Vysokej Nad Kysucou,“ píše imeteo.sk.

Bez elektrickej energie zostalo tisícky domácností

Plné ruky práce mali v súvislosti so spadnutými stromami aj energetici. Stropy popadali na elektrické vedenia a tisícky domácností sú bez dodávok elektrickej energie.

Stredoslovenská distribučná uviedla, že bez dodávok elektrickej energie je k 19:30 časť mesta Bytča a obce: Vysoká nad Kysucou, Dlhá nad Kysucou, Turzovka, Kolárovice, Čierne, Veľké Rovné, Dlhé Pole, Makov, Horný Kelčov, Čierne, Mestečko a Dohňany.

Zdroj: imeteo.sk | Ilustračná foto: Flickr.com

Lajknite si i24.sk na Facebooku: