Ilustračná foto

Počas utorka 28. mája sa búrky objavovali nad západným Slovenskom. V tom čase sa nad východom labilizoval vzduch. V tomto vzduchu sa podľa aktuálnych informácií vytvára komplex silných búrok. 

Ako informuje imeteo.sk, podľa numerických modelov by mali mať búrky dnes potenciál byť najsilnejšie v oblasti východného Slovenska. Podľa aktuálnych radarových dát sa to aj potvrdzuje.

„V oblasti východného Slovenska sa počas dopoludnia nevyskytovali búrky a zrážky, ktoré by obmedzovali labilizáciu vzduchu. Vzduch je tak nad východom veľmi instabilný a súčasne tu panujú vynikajúce dynamické parametre, ktoré dopomôžu nárastu búrok, ktoré môžu byť až veľmi silné,“ uvádza imeteo.sk.echo adrotate_group(2);

zdroj: imeteo.sk

Mometálne sa v oblasti severovýchodného Maďarska tvorí komplex silných búrok. Tie začínajú vytvárať výraznejší celok, ktorý sa rozrastá smerom nad východné Slovensko.

Aktuálne sa búrky vyskytujú v okolí Košíc a ich aktivita bude rásť. „Práve v oblasti východného Slovenska, najmä však vo Východoslovenskej nížine počítajte s tým, že búrky môžu byť veľmi silné a je tu vysoká pravdepodobnosť vzniku supercelárnych búrok,“ dopĺňa imeteo.sk.

Zdroj: imeteo.sk | Foto: imeteo.sk, ilustračná pixabay

Lajknite si i24.sk na Facebooku: