Ilustračná foto

Prvá snehová nádielka, ktorá zasiahne aj nižšie polohy sa blíži na naše územie.  Pondelkové ráno tak bude na viacerých miestach zasnežené. Opatrnejší by mali byť už i vodiči na cestách. 

V počasí nastala počas tohto víkendu výrazná zmena. Od severu sa dostal do našej oblasti chladný vzduch, ktorý priniesol mrazy aj do nižších polôh. Týmito však zmena nekončí, dorazí už aj sneženie.

„Sneženie už nasledujúcu noc prinesie prinesie na naše územie frontálne rozhranie, ktoré prinesie pole výraznejších zrážok. Tie sa nad naše územie začnú nasúvať už po polnoci od juhozápadu a postupne sa sneženie dostane aj do tých najnižších polôh,“ informuje portál imeteo.sk.echo adrotate_group(2);

Numerické modely očakávajú, že do rána môže na našom území napadnúť aj niekoľko centimetrov nového snehu. „Snežiť by malo aj v Podunajskej nížine, no tu sa sneh bude držať len veľmi ťažko. Teploty sa totiž budú pohybovať len okolo nuly, prípadne slabo nad nulou,“ dopĺňa imeteo.sk.

Snehové vločky sa objavia aj na západe, no postupne prejdú aj do dažďa a sneh tak bude topiť. Situácia na zvyšku územia bude iná. Sneh sa bude pri záporných teplotách držať.

„V pondelok tak ranné cesty budú na mnohých miestach stredného a východného Slovenska zasnežené, pričom najkomplikovanejšie to bude v oblasti hôr. Očakáva sa, že v nižších polohách napadne od poprašku až do 5 cm a vo vyšších polohách môže napadnúť až okolo 10 cm snehu,“ píše imeteo.sk.

Zdroj: imeteo.sk | Ilustračná foto: pixabay.com

Lajknite si i24.sk na Facebooku: