Ilustračná foto

Výrazný studený front, o ktorom sme vás informovali už podľa meteorológov dorazil na naše územie. Prináša slabší dážď, no postupne prinesie aj výrazné ochladenie. V Česku už napríklad teploty výrazne klesajú.

Ako píše portál imeteo.sk, oblačnosť studeného frontu sa už nachádza v značnej časti  severozápadnej polovice Slovenska. Z oblačnosti vypadávajú aj zrážky v podobe slabého dažďa. Ochladenie sa teda začína prejavovať už aj na území Slovenska.

„Chladný vzduch začína natekať do najsevernejších okresov, počas dňa sa postupne ochladí v Žilinskom kraji, na západe a na východe Slovenska. V týchto oblastiach budú teploty dosahovať od +5 do +11 °C, na Kysuciach a na Orave bude len okolo +3 °C,“ uvádza imeteo.sk.echo adrotate_group(2);

Počas pondelka 28. októbra zostane teplo ešte na juhu Slovenska, nakoľko budú studený vzduch prúdiaci od severu zadržiavať práve hory. „Maximálne denné teploty na juhu Banskobystrického kraja dosiahnu od +11 do +15 °C,“ uvádza imeteo.sk.

Chladnejšie bude ešte viac počas utorka 29. októbra, kedy teploty klesnú na +5 až +11 °C. Chladno bude najmä na severe, kde bude len okolo +3 °C.

„Aj počas nocí sa ochladí. Najchladnejšie by malo byť zo stredy na štvrtok, kedy denné minimá poklesnú na -4 až -8 °C, v dolinách a kotlinách môže byť aj pod -10 °C,“ dopĺňa imeteo.sk.

Zdroj: imeteo.sk | Ilustračná foto: pixabay.com

Lajknite si i24.sk na Facebooku: