V stredu 6. novembra vo večerných hodinách došlo na ceste I/9 pri Trenčianskej Turnej, (okres Trenčín) k dopravnej nehode medzi doposiaľ nestotožneným chodcom a nákladným autom značky Fiat.

Podľa slov polície mal vodič vodič jazdiaci v smere od Drietomy zachytiť prednou časťou svojho auta chodca kráčajúceho po ceste bez reflexných prvkov. Pri dopravnej nehode chodec utrpel ťažké zranenia, s ktorými bol prevezený do nemocnice. Vodič Fiatu bol podrobený dychovej skúške s negatívnym výsledkom.

echo adrotate_group(2);

Dopravná nehoda je v štádiu šetrenia.

POLÍCIA ŽIADA VEREJNOSŤ O POMOC

Polícia žiada verejnosť o pomoc pri stotožnení zrazeného chodca na základe oblečenia. Akékoľvek informácie môžu občania oznámiť na známom telefónnom čísle 158.

POLÍCIA VARUJE ÚČASTNÍKOV CESTNEJ PREMÁVKY!

Chodci sú najzraniteľnejšími účastníkmi cestnej premávky. A často na to nemyslia. Podceňujú reflexné prvky na oblečení, a to ich často stojí to najcennejšie, ich život. Najmä starší občania s obľubou nosia tmavé oblečenie. Neuvedomujú si, že vodič ich často uvidí, až keď je neskoro.

Aj reflexný pás môže zachrániť váš život, aj keď sa možno nehodí k topánkam či kabelke. Okrem toho je nutné predvídať, prechádzať cez cestu na miestach na to určených, vyhýbať sa rizikovým úsekom, nepreliezať zábradlia a neriskovať. Deti sú hravé a páčia sa im farby. To by mali využiť ich rodičia. Pri kúpe oblečenia, školskej tašky či vaku myslieť okrem účelnosti aj na bezpečnosť, čo znamená ich viditeľnosť na cestách.

Zdroj: FB Polícia SR – Trenčiansky kraj | Foto: FB Polícia SR – Trenčiansky kraj

Lajknite si i24.sk na Facebooku: