Tragická dopravná nehoda sa udiala v utorok 2.októbra vo večerných hodinách na ceste I/61 v katastri obce Brunovce ( okres Nové Mesto nad Váhom). i24.sk o tom informoval Pavol Kudlička z KR PZ v Trenčíne.

Podľa jeho slov malo k dopravnej nehode malo dôjsť tak, že žena z okresu Nové Mesto nad Váhom vo veku 58 rokov v tmavom oblečení, bez reflexných prvkov z doposiaľ nezistených príčin ležala na ceste v pravom jazdnom pruhu.

echo adrotate_group(2);

„Vodič autobusu jazdiaci od obce Brunovce do obce Horná Streda následne narazil do ležiacej chodkyne bez reflexných prvkov. Pri dopravnej nehode neznáma chodkyňa utrpela
ťažké zranenia, ktorým v nemocnici podľahla. Vodič autobusu bol podrobený dychovej skúške s negatívnym výsledkom,“ uviedol Kudlička pre i24.sk.

Dopravná nehoda je v štádiu šetrenia.

Polícia varuje účastníkov cestnej premávky

Chodci sú najzraniteľnejšími účastníkmi cestnej premávky. A často na to nemyslia. Podceňujú reflexné prvky na oblečení, a to ich často stojí to najcennejšie, ich život. Najmä starší občania s obľubou nosia tmavé oblečenie. Neuvedomujú si, že vodič ich často uvidí, až keď je neskoro. Aj reflexný pás môže zachrániť váš život, aj keď sa možno nehodí k topánkam či kabelke. Okrem toho je nutné predvídať, prechádzať cez cestu na miestach na to určených, vyhýbať sa rizikovým úsekom, nepreliezať zábradlia a neriskovať. Deti sú hravé a páčia sa im farby. To by mali využiť ich rodičia. Pri kúpe oblečenia, školskej tašky či vaku myslieť okrem účelnosti aj na bezpečnosť, čo znamená ich viditeľnosť na cestách.

Zdroj: KR PZ Trenčín | Foto: FB KR PZ Trenčín

Lajknite si i24.sk na Facebooku: