Ilustračná foto

Vianočné sviatky sa pomaly, ale iste blížia a spolu s nimi aj avizované oteplenie. Zasiahnuť by malo predovšetkým západné Slovensko. Práve tu spôsobia vysoké teploty roztápanie snehovej pokrývky. 

Meteorológovia síce už dlhšie avizovali teplé počasie počas Vianoc, no mnohí stále dúfali v zmenu. Nepotešíme vás, nakoľko teploty budú postupne narastať a oteplenie prinesú na mnohých miestach nášho územia.

Ako informuje portál imeteo.sk, teplý vzduch k nám dorazí za teplým frontom od západu, preto bude práve v západnej polovici Slovenska oteplenie najvýraznejšie. Teplý vzduch sa tak dostane na naše územie za teplým frontom. Západné Slovensko sa postupne ocitne v teplom sektore frontálneho systému a teploty porastú.echo adrotate_group(2);

„Počas vianočných sviatkov očakávame najmä na západe teploty, ktoré môžu dosiahnuť +4 až +9 °C. So snehom tak najmä v oblasti Podunajskej nížiny a na Záhorí s vysokou pravdepodobnosťou rátať nemôžeme. Stred a východ Slovenska budú podľa posledných behov modelu ovplyvnené najmenej. Teploty tu mierne vystúpia, no nie až na také výrazné hodnoty. Teploty sa z terajších do -5 °C dostanú na cca 0 °C, uvádza imeteo.sk.

Očakávané denné maximá na Štedrý deň, zdroj: WXcharts, imeteo.sk

Zdroj: imeteo.sk | Foto: imeteo.sk, WXcharts | Ilustračná foto: pixabay.com

Lajknite si i24.sk na Facebooku: