Ilustračná foto

Za nami je teplotne podpriemerný víkend, ktorý vyvrcholí rannými mrazmi. Tie treba ešte očakávať v utorok 8. októbra, potom sa začne otepľovať. V závere týždňa by na naše územie malo doraziť Babie leto.

Za chladné a upršané počasie, ktoré u nás prevládalo môže tlaková níž Lorenzo, ktorá bola pozostatkom tohto hurikánu. Práve táto níž k nám priniesla nielen vyššie spomínané zrážky, ale i studený vzduch. Pociťujeme ho aj aktuálne a pociťovať budeme podľa meteorológov ešte do polovice tohto týždňa.

Vyhliadky vyzerajú optimisticky

Po chladnom víkende by ten nasledujúci víkend mal byť už teplý, až teplotne výrazne nadpriemerný. „V priebehu dnešného a zajtrajšieho dňa nás čaká premenlivá oblačnosť, no s nízkymi teplotami. Nočné teploty budú klesať aj pod bod mrazu a denné teploty budú stúpať len k +15 °C. Potom však príde zmena a teploty začnú stúpať,“ informuje imeteo.sk.echo adrotate_group(2);

Ako ďalej uvádza portál imeteo.sk, nad juhovýchodnou Európou sa totižto začne zvýrazňovať tlaková výš, ktorá postupne ovplyvní počasie aj na našom území. Naviac, po okraji tejto tlakovej výše začne do našej oblasti prúdiť veľmi teplý vzduch od juhozápadu.

Teploty by u nás mali stúpať v piatok 11. októbra počas dňa nad +20 °C a pred nami sa črtá slnečný a teplý víkend. Pri slnečnom počasí by denné teploty mali stúpať na +16 až +23 °C.

„Vyhliadky naznačujú, že teploty by mali vyvrcholiť na začiatku budúceho týždňa, kedy je pravdepodobnosť, že v najteplejších lokalitách vystúpia teploty až k hranici +25 °C. Ak sa tieto predpovede naplnia, tak nás čakajú mimoriadne teplé dni. Denné teploty by totiž mali byť o 6 až 9 °C vyššie ako je na súčasnú ročnú dobu, teda na polovicu októbra bežné,“ dopĺňa imeteo.sk.

Zdroj: imeteo.sk | Ilustračná foto: pixabay.com

Lajknite si i24.sk na Facebooku: