Ilustračná foto

Mimoriadne teplé počasie, ktoré na našom území posledné týždne panovalo sa blíži ku svojmu koncu. Počas víkendu by sa však malo podľa informácií meteorológov postupne ochladzovať. 

Najbližšie dni nám síce ešte veľkú zmenu neprinesú, nakoľko počasie na našom území bude pod vplyvom výraznej tlakovej výše, rozkladajúcej sa nad Ruskom. Po jej zadnej strane tak bude do našej oblasti prúdiť od juhu veľmi teplý vzduch. Práve vďaka nemu sa u nás naďalej očakávajú teploty nad hranicou dlhodobého normálu. Samotné počasie však najpríjemnejšie nebude.

Podľa portálu imeteo.sk sa budú na viacerých miestach vytvárať hmly a nízka oblačnosť, ktorá zabráni vzostupu denných teplôt. „Najbližšie dni by sa denné teploty mali pohybovať v intervale +10 až +16 °C a nočné od +2 do +8 °C,“ uvádza imeteo.sk.echo adrotate_group(2);

Ochladenie prinesie víkend

Počas víkendu sa očakáva postup studeného frontu, ktorý prinesie slabšie zrážky. Za ním sa však nad našu oblasť rozšíri ďalšia oblasť vysokého tlaku vzduchu, tentokrát zo Škandinávie. „Naše územie sa dostane do chladnejšieho, severovýchodného prúdenia, ktoré prinesie aj nižšie teploty. Ochladzovať sa bude zo dňa na deň,“ dopĺňa imeteo.sk.

zdroj: imeteo.sk

Zdroj: imeteo.sk | Foto: imeteo.sk, pixabay.com

Lajknite si i24.sk na Facebooku: