Ilustračná foto

Koniec pracovného týždňa prinesie na naše územie teplé a slnečné počasie. Na blížiaci sa víkend si preto môžete naplánovať výlet alebo pobyt v prírode. Dôvodom takéhoto počasia bude pretrvávajúca tlaková výš, ktorá k nám prinesie teplejší vzduch práve od juhu. 

Tlaková výš sa nad oblasť strednej Európy dostane počas štvrtka 21. marca a piatku 22. marca, kedy po jej zadnej strane začne do Európy prúdiť teplejší vzduch. Počas bude podľa meteorológov málo oblačné.

„Otepľovať sa začne už dnes, kedy teploty dosiahnu od +9 do +14 °C. Najmä na severovýchode sa však ešte bude vyskytovať oblačnosť. Počas piatku očakávame teploty, ktoré dosiahnu od +12 do +19 °C, na krajnom severovýchode sa vo vlhkejšom vzduchu môžu ojedinele vytvoriť prehánky,“ uvádza imeteo.sk.echo adrotate_group(2);

Čaká nás slnečný víkend

Aj počas víkendu sa bude naďalej prejavovať vplyv vyššieho tlaku vzduchu. V sobotu 23. marca očakávajú meteorológovia teploty od +13 do +20 °C. Obloha bude takmer jasná. Podobné teploty by mali prevládať aj počas prvej polovice nedele 24. marca.

Zmena príde v nedeľu popoludní

V popoludňajších hodinách sa už očakáva zväčšovanie oblačnosti, ktoré bude navyše spojené s príchodom studeného frontu.

Cez víkend tak môžete rátať s teplým a slnečným počasím a teplotami až do +20 °C. „Zmena príde v nedeľu večer a v pondelok, kedy sa nielen ochladí, no najmä na severe sa vyskytnú aj snehové zrážky,“ dopĺňa imeteo.sk.

Zdroj: imeteo.sk | Ilustračná foto: pixabay.com

Lajknite si i24.sk na Facebooku: