Ilustračná foto

Na územie Slovenska prenikol počas piatku večera chladný, pôvodom arktický vzduch. Ten sa podľa informácií meteorológov u nás ešte pár dní zdrží. Najbližšie noci budú skutočne veľmi chladné a na severe klesne teplota aj pod bod mrazu.

Podľa portálu imeteo.sk klesali počas uplynulej noci teploty k bodu mrazu. Chladno však bolo i počas dňa, kedy denné maximá dosiahli len +7 až +15 °C. „Nasledujúca noc už bude podstatne chladnejšia ako tá minulá. V Žilinskom kraji, na Spiši a na Zamagurí by teplota mala klesnúť pod bod mrazu, ojedinele až do -5 °C. Na zvyšku územia sa očakávajú teploty od 0 do +5 °C,“ píše imeteo.sk.

Noc z pondelka na utorok 8. októbra bude ešte chladnejšia. Teploty by pod bod mrazu mali klesnúť na väčšine územia, s výnimkou juhozápadného Slovenska, kde bude v dvoch metroch nad zemou do +2 °C. Prízemný mráz treba očakávať na celom území.echo adrotate_group(2);

„Od stredy by sa malo otepliť a denné minimá pôjdu na hor. Noc z utorku na stredu by mala priniesť teploty od +4 do +10 °C, uvádza imeteo.sk.

Zdroj: imeteo.sk | Ilustračná foto: pixabay.com

Lajknite si i24.sk na Facebooku: