Policajti Krajského dopravného inšpektorátu vyšetrujú okolnosti dopravnej nehody ku ktorej došlo v utorok 12. marca, krátko pred 21.30 h na diaľnici D2, v smere do Českej republiky. i24.sk o tom informoval Michal Szeiff z KR PZ v Bratislave. 

Podľa doterajších informácií v 34 km diaľnice došlo čelnej zrážke vozidla zn. Peugeot Boxer s maďarskými EVČ a osobným motorovým vozidlom zn. Mercedes Benz E320 (EVČ-SI), ktoré týmto úsekom prechádzalo v protismere.

echo adrotate_group(2);

Podľa slov bratislavského krajského policajného hovorcu, vodič vozidla zn. Peugeot, ktorý nehodou utrpel ľahké zranenia, bol podrobený vykonaniu dychovej skúšky na zistenie prítomnosti alkoholu v dychu s negatívnym výsledkom. 52-ročný vodič osobného motorového vozidla utrpel nehodou ťažké zranenia, s ktorými bol prevezený leteckou záchrannou službou do jednej z nemocníc.

„Vzhľadom na jeho zdravotný stav ho nebolo možné podrobiť vykonaniu dychovej skúšky na zistenie prítomnosti alkoholu, a z tohto dôvodu bol nariadený odber krvi v zdravotníckom zariadení,“ uviedol Szeiff.

Nakoľko pri nehode došlo k úniku prevádzkových kvapalín v oboch vozidlách, na miesto sa
dostavili príslušníci HaZZ ktorí zabezpečili ich odstránenie. Dopravnou nehodou bola spôsobená škoda v celkovej výške asi 15 000 eur.

„Presné príčiny a okolnosti ktoré tejto nehode predchádzali sú predmetom prebiehajúceho
vyšetrovania,“ dodal Michal Szeiff na záver.

Zdroj: KR PZ Bratislava | Foto: KR PZ Bratislava, FB PZ SR

Lajknite si i24.sk na Facebooku: