V pondelok 4. marca v ranných hodinách došlo v Trenčianskom kraji k vážnej dopravnej nehode, pri ktorej sa čelne zrazili dve osobné motorové vozidlá. O udalosti informovala polícia prostredníctvom sociálnej siete. 

Podľa slov polície, jazdil 35-ročný Peter z Prievidze na vozidle Toyota Corola po uvedenej ceste smerom z Handlovej na Prievidzu. Z doposiaľ nezistených príčin prešiel cez dva jazdné pruhy do protismernej časti vozovky, kde narazil do zvodidiel.

echo adrotate_group(2);

Po náraze bola Toyota odhodená späť do jazdného pruhu, kde v tom čase jazdil 39-ročný Richard z okresu Prievidza na vozidle Hyundai i20. Následne došlo k čelnej zrážke vozidiel.

„Dopravní policajti u vodiča Hyundaiu alkohol nezistili. Vodičovi Toyoty bola odobratá krv v nemocnici. Škoda bola predbežne vyčíslená na asi 20.000 €. Ťažké zranenia utrpeli obaja vodiči a taktiež sa ťažko zranil aj 35-ročný spolujazdec z Toyoty,“ uvádza polícia.

Vec si prevzal vyšetrovateľ Odboru kriminálnej polície z Prievidze, ktorý začal trestné stíhanie vo veci ublíženie na zdraví. Príčina a miera zavinenia dopravnej nehody je v štádiu vyšetrovania.

Zdroj: FB PZ SR | Foto: FB PZ SR

Lajknite si i24.sk na Facebooku: