Herec a spevák, ktorý má na konte viacero známych hitov podľahol zákernej chorobe v utorok ráno. Bol mimoriadne dobrým kamarátom Karla Gotta. Ten mu na sociálnej sieti už stihol venovať krásne slová. 

Známy český spevák, herec a moderátor Karel Štědrý zomrel v utorok 7.novembra vo veku 80 rokov. Chorobe podľahol v nemocnici o pol piatej ráno. Ako informuje Blesk, do poslednej chvíle s ním bola jeho rodina. Spevákovi diagnostikovali Alzheimerovu chorobu, kvôli rakovine si musel prejsť v minulosti aj ožarovaním.

Má malý stan, ale velké #srdce ! Připojil se k #portretyosobnosti Kdo by neznal #karelstedry 🙂

echo adrotate_group(2);

Príspevok, ktorý zdieľa Portréty osobností (@portretyosobnosti),

Bol veľmi dobrým kamarátom Karla Gotta, ktorý mu gratuloval i k jeho 80-tke. Gott napísal emotívne vyznanie na sociálnej sieti. „Odišiel jeden z mojich najbližších. Skvelý kolega a rodinný priateľ, s ktorým som prežil podstatnú časť svojho života. Boli sme si veľmi blízki, niekoľko desiatok rokov sa naše cesty pretínali a zažili sme spoločne veľa zábavy a radosti z muziky,“ hovorí Maestro.

Spomína si na neho ako na dobrého človeka, ktorý mu psychicky pomáhal a podporoval ho, keď on sám bojoval s onkologickým ochorením. Mali dokonca tradíciu, že sa v sobotu navštevovali alebo si aspoň zavolali. „Veľkolepá oslava jeho 80-tky dokázala, že sme ho všetci z brandže mali veľmi radi. Jeho smrť je pre mňa veľmi bolestná,“ dodáva smutne Gott.

#karelstedry#80#narozeniny#krasnykoncertvceravhybernii#plejadanasichlegend#mocsivazimtohozejsemtammohlabyt#happybirthday#❤

Príspevok, ktorý zdieľa Monika Absolonova (@monika_absolonova),

Na svojom konte má viacero hitov. S Waldemarom Matuškom naspieval pesničku Mám malý stan, s Jozefom Zímom Milenci v texaskách a s Jiřím Suchým si zaspieval Potkal potkan potkana. Okrem toho je spevákom piesní Písmena, Diga diga dou, Kaňonem takhle k večeru, Hospoda, Angelina, Meziměsto /Zde Alfons, haló a V naší kanceláři. Ako herec si zahral tiež vo viacerých úspešných snímkach. Medzi nimi je napríklad Kdyby tisíc klarinetů, Noc na Karleštejně či Trhák.

Zdroj: blesk.cz, Facebook | Foto: Instagram, Facebook, commons.wikimedia.org

Lajknite si i24.sk na Facebooku: