Ilustračná foto

Pokojné, slnečné a teplé počasie, ktoré nás sprevádzalo počas posledného týždňa sa, žiaľ zmení. Od stredy 3. apríla očakávajú meteorológovia viac oblačnosti i prehánok. Viac zrážok sa však vyskytne počas nasledujúceho víkendu. 

V stredu sa z oblasti Britských ostrovov do oblasti Stredozemného mora rozšíri brázda nízkeho tlaku vzduchu. Po jej prednej strane začne do oblasti strednej Európy prúdiť teplý, no predovšetkým vlhký vzduch.

Mimoriadne úhrny zrážok sú očakávané v Alpách, no na našom území bude ešte počas stredy počasie pokojné. „Očakávame spočiatku jasné až polojasné počasie, počas dňa sa postupne zamračí. Najmä popoludní sa už ojedinele môžu vyskytnúť prehánky a to najmä v Nitrianskom kraji a na strednom Slovensku,“ informuje imeteo.sk.echo adrotate_group(2);

Viac zrážok počas víkendu

Záver pracovného týždňa prinesie v oblasti severného Talianska tlakovú níž vo vyšších vrstvách ovzdušia. Práve tá sa počas soboty 6. apríla a nedele 7. apríla presunie ďalej nad východ Maďarska, kde sa začne vypĺňať.

„V sobotu preto očakávame najmä na západnom a strednom Slovensku občasný dážď alebo dážď, ojedinele sa môžu vyskytnúť aj búrky. V nedeľu očakávame podobné počasie, na celom území oblačno s prehánkami a občasným dažďom,“ uvádza imeteo.sk.

Zdroj: imeteo.sk | Ilustračná foto: pixabay.com

Lajknite si i24.sk na Facebooku: