Ilustračná foto

Trenčianski diaľniční policajti vykonávajú dohľad nad bezpečnosťou a plynulosťou cestnej premávky nepretržite, dokonca aj v nočných hodinách. Počas nočnej služby namerali mladého vodiča VW Golf, ktorý prekročil maximálnu povolenú rýchlosť na diaľnici o 86 km/hod a jazdil rýchlosťou 216 km/hodinu. 

Ako uviedla Elena Antalová z KR PZ v Trenčíne, 24- ročného Dominika z  okresu Spišská Nová Ves na vozidle VW Golf policajti cestným rýchlomerom Ramer 7 M- M namerali na diaľnici D1 medzi Trenčínom a Chocholnou v smere jazdy na Bratislavu.

Policajti vodičovi VW namerali o 22.06 hodine rýchlosť jazdy 216 km/hod. Z uvedeného dôvodu ho predpísaným spôsobom zastavili. Pri kontrole bol vodič vyzvaný, k predloženiu dokladov potrebných k vedeniu vozidla a následne, aby sa podrobil dychovej skúške na zistenie prítomnosti alkoholu v dychu. U mladého vodiča bola dychová skúška negatívna,“ uviedla Antalová pre i24.sk.echo adrotate_group(2);

Za prekročenie maximálnej povolenej rýchlosti na diaľnici mu bola uložená bloková pokuta 800 €, ktorú policajtom zaplatil priamo na mieste. Ako dôvod prekročenia rýchlosti mal diaľničným policajtom uviesť. že sa ponáhľa z jednej roboty do druhej.

„Diaľniční policajti budú v kontrolách merania rýchlosti jazdy pokračovať aj naďalej. Rýchlosť jazdy je jedna z najčastejších príčin zavinenia dopravných nehôd! Títo vodiči svojou riskantnou a rýchlou jazdou ohrozujú nielen seba, ale aj ostatných účastníkov cestnej premávky,“ doplnila hovorkyňa.

Zdroj: KR PZ Trenčín | Foto: KR PZ Trenčín, ilustračná FB PZ SR

Lajknite si i24.sk na Facebooku: