Ilustračná foto

Trenčianski diaľniční policajti namerali mladého vodiča BMW 5, ktorý prekročil maximálnu povolenú rýchlosť na diaľnici o 85 km/hod a jazdil rýchlosťou 215 km/hodinu. i24.sk o tom informovala Elena Antalová z KR PZ v Trenčíne. 

Patrika (22) z  Čadce na vozidle BMW 5 policajti radarom Polcam namerali na diaľnici D1
medzi Ilavou a Belušou v smere jazdy na Žilinu. Nameraná rýchlosť jazdy predstavovala 215 km/hod. Z uvedeného dôvodu ho na diaľničnom odpočívadle v Beluši predpísaným spôsobom zastavili.

Ako uviedla Antalová, vodič bol pri kontrole vyzvaný k predloženiu dokladov potrebných k vedeniu vozidla a následne, aby sa podrobil dychovej skúške na zistenie prítomnosti alkoholu v dychu. U mladého vodiča BMW bola dychová skúška negatívna. Vodič je držiteľom vodičského preukazu iba 3,5 roka.echo adrotate_group(2);

Ako dôvod prekročenia maximálnej povolenej rýchlosti policajtom uviedol, že sa ponáhľa domov. Patrikovi za uvedené prekročenie maximálnej povolenej rýchlosti na diaľnici diaľniční policajti uložili najvyššiu možnú blokovú pokutu, akú je možné uložiť na mieste a to 800 €. Nakoľko nemal pri sebe potrebnú hotovosť, vodičovi policajti vystavili blok na pokutu nezaplatenú na mieste.

„Diaľniční policajti budú v kontrolách merania rýchlosti jazdy pokračovať aj naďalej. Rýchlosť jazdy je jedna z najčastejších príčin zavinenia dopravných nehôd! Títo vodiči svojou riskantnou a rýchlou jazdou ohrozujú nielen seba, ale aj ostatných účastníkov cestnej premávky,“ doplnila Elena Antalová pre i24.sk.

Zdroj: KR PZ Tremčín | Foto: KR PZ Trenčín, FB PZ SR ilustračná

Lajknite si i24.sk na Facebooku: