Ilustračná foto

Vyšetrovateľ z Partizánskeho začal trestné stíhanie pre trestný čin krádeže voči neznámemu páchateľovi. i24.sk o tom informoval trenčiansky krajský policajný hovorca, Pavol Kudlička. 

Podľa jeho slov doposiaľ neznámy páchateľ, ktorý viedol osobné auto zn. Mercedes bielej farby oslovil v Ostraticiach (okres Partizánske) 76-ročného muža, ktorého pristavil na chodníku.

Mužovi ponúkol na kúpu ďalekohľad a následne ho poškodený pozval k sebe domou. V obývačke pred neznámym mužom vybral zo skrine z obálky peniaze. Následne neznámy muž pristúpil ku skrini s peniazmi a povedal poškodenému, že mu tam zavesí ďalekohľad. Počas toho mu vybral peniaze zo skrine.echo adrotate_group(2);

„Poškodenému mužovi odcudzil z obálky 3700 eur. Páchateľovi hrozí trest odňatia slobody na tri až desať rokov,“ uviedol Kudlička pre i24.sk.

Polícia upozorňuje, že v mnohých prípadoch ide o  podvodníkov, ktorí sa v prvom rade snažia získať dôveru seniorov, dostať sa do ich príbytkov, zistiť kde majú svoje úspory a okradnúť ich. Polícia preto zdôrazňuje, aby seniori nevpúšťali neznáme osoby do svojich príbytkov, neboli s nimi osamote a nevyberali pred nimi peniaze. V prípade, že už k prípadu dôjde, je potrebné kontaktovať políciu na bezplatnom telefónom čísle 158.

Zdroj: KR PZ Trenčín | Ilustračná foto: i24.sk

Lajknite si i24.sk na Facebooku: