Ilustračná foto

Galantskí kriminalisti objasnili podvod spáchaný na chránenej osobe, pri ktorom žena odovzdala podvodníčke 5000 eur. i24.sk o tom informovala Martina Kredatusová z KR PZ v Trnave. 

Podľa jej slov sa traja páchatelia dohodli, že od pani zo Sládkovičova vylákajú peniaze. Jeden z nich sa s poškodenou poznal a vedel aj to, koľko má na účte peňazí. Žena sa starala o postihnutého syna a tak vymysleli legendu, že jej pomôžu. Vymysleli si kontrolu v súvislosti so starostlivosťou o syna a v prípade, ak bude mať na účte veľa peňazí, mohli by jej syna odobrať.

Neznáma žena navštívila poškodenú pani v pondelok 3. júna  u nej doma ako pracovníčka sociálnej poisťovne. Podľa dohody s ďalšími dvomi páchateľmi jej ponúkla pomoc a tak išli spolu do banky, odkiaľ vybrala poškodená 5000 Eur. Tie odovzdala neznámej žene. Po vykonaní kontroly jej mali byť peniaze vrátené, čo sa však nestalo.echo adrotate_group(2);

Ako doplnila Kredatusová, polícia ihneď začala po páchateľoch pátrať a kriminalisti z preverovania zistili, že pani má „dobrého“ suseda. Na polícii už existovalo jedno oznámenie spred niekoľkých dní, kedy jej z domu zmizla peňaženka s 1400 Eurami. Polícia sa zamerala na natypovaného suseda a jeho pohyb po obci spolu s dvomi osobami následne potvrdili aj kamery. Hneď na druhý deň bola podozrivá trojica vypátraná. Z peňazí, ktoré od ženy podvodom vylákali, stihli väčšinu minúť na hracích automatoch.

„Vyšetrovateľ obvinil 46 ročného suseda zo zločinu krádeže peňaženky s 1400 eurami
ukradnutej z obývačky, kam ho poškodená dobrovoľne pustila. Ďalej bol obvinený spolu so 41 ročnou Simonou a 40 ročným Marekom z Galanty zo zločinu podvodu spáchaného na chránenej osobe. Všetci traja sú stíhaní na slobode a v prípade uznania viny im hrozí odňatie slobody na tri až desať rokov,“ uviedla trnavská krajská policajná hovorkyňa pre i24.sk.

Zdroj: KR PZ Trnava | Foto: KR PZ Trnava, ilustračná pixabay.com

Lajknite si i24.sk na Facebooku: