Ilustračná foto

Kým počasie počasie stredy 5. decembra bude na našom území stabilnejšie, štvrtok 6. december prinesie v počasí zmenu. Dôvodom zmeny počasia bude front, ktorý k nám postúpi od západu. O striedavom tohto týždňovom počasí sme vás informovali v článku „Tento týždeň rátajte s výraznými teplotnými výkyvmi: Počasie bude ako na hojdačke!“

Za studeným frontom, ktorý počas utorka 4. decembra postúpil našim územím k nám opäť prenikol studený vzduch. Počasie má však rýchly priebeh a v tomto studenom vzduchu sa nad naše územie rozšíri počas stredy 5. decembra výbežok vyššieho tlaku. Ten prinesie stabilné počasie, no nie nadlho. Už vo štvrtok 6. decembra sa počasie opäť zhorší.

Najskôr oklúzny, potom teplý front

Počas štvrtkového popoludnia začne zrážky prinášať oklúzny front. V priebehu piatka 7. decembra bude cez naše územie postupovať teplý front, za ktorým sa opäť oteplí.

echo adrotate_group(2);

„Tak ako budú postupovať jednotlivé frontálne vlny, tak podľa toho sa budú meniť aj zrážky,“ uvádza imeteo.sk.

Očakávať treba sneženie i dážď

Počas štvrtka 6. decembra budú nad naše územie postupovať zrážky od západu. „Na západnom Slovensku by malo prevažne pršať, no je tu riziko, najmä v oblasti Malých Karpát, že zrážky budú aj namŕzať. Nad stredné Slovensko by mali doraziť prevažne zrážky snehové, až v piatok sa postupne zmenia na kvapalné. V noci na piatok tak môže opäť v niektorých oblastiach napadnúť aj sneh, no ten nebude mať dlhú trvácnosť,“ dopĺňa imeteo.sk.

Zdroj: imeteo.sk | Foto: pixabay ilustračná

Lajknite si i24.sk na Facebooku: