Policajti z Fiľakova zachránili 15-ročné dievča, ktoré si chcelo siahnuť na život. K udalosti došlo v závere mesiaca február, keď zúfalá žena kontaktovala políciu s tým, že jej dcéra sa nevrátila domov. 

Dievča malo podľa slov Márie Faltániovej z KR PZ v Banskej Bytrici odísť ráno do školy vo Fiľakove, no po skončení vyučovania sa domov nevrátilo. Nebolo jej však ani večer a tak začala policajná hliadka z Fiľakova po dievčine okamžite pátrať.

„Vykonali miestne pátranie, preverovali miesta kde sa obvykle zdržiavajú nezvestné osoby a približne po 20 minútach od priatia oznámenia, dievča našli v starom neobývanom dome vo Fiľakove,“ uviedla Faltániová pre i24.sk.echo adrotate_group(2);

Ako ďalej pokračovala hovorkyňa, dievča stálo na balkóne druhého poschodia, preliezalo zábradlie a kričalo, že sa chce zabiť. Aj napriek presviedčaniu zo strany policajtov chcelo skočiť z balkóna. Keď nepomohli slová, policajti k nej priskočili, chytili ju za kabát a preložili ju späť cez zábradlie. Následne bola privolaná posádka RZP, ktorá si dievča prevzala.

„Policajti z Fiľakova nstržm. Dominik Kardáč a por. Marian Murín, svojím pohotovým
konaním a profesionálnym zákrokom zabránili dievčine v skoku. V prípade, že by skočila
z balkóna, nepochybne by došlo minimálne k jej ťažkému zraneniu v horšom prípade aj
k smrti, nakoľko balkón sa nachádza približne v 6 metrovej výške. Nehovoriac o tom, že
budova je v dezolátnom stave a už samotný vstup do nej je nebezpečný pre život a zdravie,“ doplnila na záver krajská banskobystrická policajná hovorkyňa.

Zdroj: KR PZ Banská Bystrica | Foto: KR PZ Banská Bystrica

Lajknite si i24.sk na Facebooku: