Ilustračná foto

POZOR! Sieť drogérií dm drogerie markt preventívne sťahuje zo svojich predajní dmBio výrobok, v ktorom nemožno vylúčiť zvýšenú hladinu aflatoxínu. Táto látka môže ovplyvniť zdravie, ak je prijímaná počas dlhšieho časového obdobia.

Z trhu sa sťahuje „dmBio dlhozrnná ryža natural, 1kg“ s dátumom minimálnej trvanlivosti 26.10.201923.11.2019. Podľa informácií manažérky marketingu dm drogerie markt Nicol Nosekovej v produktoch s vyššie uvedeným dátumom minimálnej trvanlivosti nemožno vylúčiť zvýšenú hladinu aflatoxínu. Táto látka môže ovplyvniť zdravie, ak je prijímaná počas dlhšieho časového obdobia.

echo adrotate_group(2);

Aflatoxíny sú látky, ktoré vznikajú ako produkty látkovej premeny mikroskopických húb (plesní). Tieto plesne vznikajú napríklad kvôli nedostatočnému sušeniu alebo nesprávnemu skladovaniu.

„Prosíme Vás preto, aby ste výrobok s vyššie uvedenou minimálnou dobou trvanlivosti nekonzumovali a zabalený či otvorený vrátili v ktorejkoľvek dm predajni. Peniaze Vám budú, samozrejme, vrátené. Kvalita a bezpečnosť našich výrobkov sú pre nás tou najvyššou prioritou, a preto sa ospravedlňujeme za vzniknutú udalosť a nepríjemnosti,“ uviedla Nicol Noseková.

Zdroj: mojadm.sk | Foto: mojadm.sk, wikimedia.org ilustračná

Lajknite si i24.sk na Facebooku: