Ilustračná foto

Severné Slovensko aj naďalej zasypáva sneh, situácia sa však začína postupne upokojovať. Nepotrvá to však dlho. Podľa meteorológov príde podvečer od severozápadu ďalšia vlna sneženia, ktorá tentokrát zasiahne celé naše územie.

Vlna ďalšieho sneženia k nám tak dorazí po nádielke snehu, ktorú v predošlých dňoch obdržal celý sever, ale i Bratislava.

Ako informuje portál imeteo.sk, od severozápadu sa nad našu oblasť nasunie frontálny systém. Najskôr prejde teplý front za ktorým sa na západe oteplí a zrážky zo snehových môžu prejsť do kvapalných. V sobotu 5. januára popoludní začne postupovať studený front, za ktorým sa zopakuje situácia akú máme na našom území aktuálne.echo adrotate_group(2);

„Sever územia sa dostane do vlhkého a arktického prúdenia, ktoré bude prinášať ďalšie trvalé sneženie.Celé územie tak počas dnešného večera a noci musí počítať so snežením pri teplotách od -2 do -8 °C, na severe však môže byť aj teplejšie,“ informuje imeteo.sk.

zdroj: imeteo.sk

Počas soboty 5. januára dopoludnia však budú zrážky na západe prechádzať aj do kvapalných a to predovšetkým v Podunajskej nížine. Teplý front tu totiž vtiahne o čosi teplejší vzduch, ale len do večera. Potom sa ochladí.

„Na novú nádielku snehu sa môžu tešiť takmer všetky oblasti Slovenska. Najmenej snehu napadne na juhu stredného a východného Slovenska (do 3 cm) a najviac obdrží oblasť Záhoria, Malých Karpát, Javorníkov, Kysúc, Oravy a Západných Tatier. (10 až 20 cm),“ dopĺňa imeteo.sk.

Zdroj: imeteo.sk | Foto: imeteo.sk, pixabay ilustračná

Lajknite si i24.sk na Facebooku: