Ilustračná foto

Ako sme informovali, naše územie čaká v najbližších dňoch oblačné a sychravé počasie, avšak časť Slovenska zasiahne podľa informácií meteorológov vlna výdatného sneženia. Priniesť môže dokonca okolo 20 cm čerstvého snehu.

Prvé informácie o výdatnom snežení na severe Slovenska a horských polohách priniesli meteorológovia v piatok 28. decembra. Podľa portálu imeteo.sk sa na naše územie chystajú ďalšie výrazné zrážky počas nedele 30. decembra. V tento deň by počasie u nás mal ovplyvňovať oklúzny front, ktorý zrážky prinesie.

„Tie by mali byť prevažne dažďové. Od výšky 400 m n.m., vo východnej polovici nášho územia však aj nižšie pôjde o zrážky snehové. Na novú snehovú nádielku sa však môžu tešiť predovšetkým obyvatelia severného Slovenska. Sneženie tu príde už v nedeľu s oklúznym frontom, no sneženie prejde do trvalejšieho charakteru,“ uvádza imeteo.sk.echo adrotate_group(2);

Naša oblasť sa počas posledného dňa v tomto roku dostane do chladnejšieho a vlhkého prúdenia, ktoré pre severné Slovensko zvykne prinášať výrazné snehové zrážky. Nového snehu sa dočkajú najmä obyvatelia Žilinského kraja.

„Na severných stranách hôr môže pripadnúť do konca roka až okolo 20 cm snehu. V polohách nad 400 m n.m. to bude prevažne okolo 5-10 cm,“ dopĺňa imeteo.sk.

zdroj: imeteo.sk

Zdroj: imeteo.sk | Foto: imeteo.sk, ilustračná pixabay.com

Lajknite si i24.sk na Facebooku: