Ilustračná foto

Na cestách Prešovského kraja bola v utorok 8. januára dopoludnia vykonaná dopravná akcia za účelom pozitívne ovplyvniť bezpečnostnú situáciu na cestách. Informovala o tom i24.sk hovorkyna KR PZ v Prešove, Jana Ligdayová.

Tento výkon služby bol podľa slov hovorkyne zameraný na kontrolu dodržiavania ustanovení pravidiel cestnej premávky týkajúcich sa povinností vodičov voči chodcom a dodržiavanie ustanovení pravidiel cestnej premávky jej nemotorovými účastníkmi.

115 policajtov kontrolovalo aj zabezpečenie dodržiavania pravidiel cestnej premávky počas vedenia vozidla … zákaz používať telefónny prístroj okrem telefonovania s použitím systému „voľné ruky“. Zistených bolo celkovo 155 priestupkov, z ktorých bolo 137 vyriešených na mieste v blokovom konaní a 16 priestupkov bolo vyriešených napomenutím. U dvoch vodičov motorových bolo zistené požitie alkoholu. Na správne konanie boli oznámené 2 priestupky.echo adrotate_group(2);

„Polícia opäť upozorňuje vodičov, chodcov zvlášť v tomto mimoriadne krásnom no na cestách nebezpečnom období na obozretnosť a opatrnosť. Nezabúdajme, že radšej prísť do cieľa neskôr ako NIKDY,“ upozornila Ligdayová.

Zdroj: KR PZ Prešov | Ilustračná foto: YouTube

Lajknite si i24.sk na Facebooku: