V pondelok 28. januára, krátko pred polnocou bola ohlásená dopravná nehoda, ktorá sa stala na ulici Na Baračke v meste Trenčianske Teplice (okres Trenčín). i24.sk o tom informoval Marián Petrík z KR HaZZ v Trenčíne. 

Na zásah boli postupne vyslaní šiesti príslušníci Hasičského a záchranného zboru z Trenčína s dvomi zásahovými vozidlami.

echo adrotate_group(2);

„Po príchode hasičov na miesto udalosti bolo zistené, že ide dopravnú nehodu jedného osobného motorového vozidla, ktoré narazilo do plynovej prípojky. Následkom udalosti došlo k poškodeniu plynovej prípojky pri rodinnom dome a následnému úniku plynu. Pri dopravnej nehode sa nikto nezranil,“ uviedol Petrík.

Hasiči zasahujúci v dýchacích prístrojoch vymedzili bezpečný priestor v okolí miesta udalosti, vytvorili jeden hasebný prúd a na vozidle vykonali protipožiarne opatrenia. Súčasne z vedľašieho rodinného domu evakuovali dve osoby a pomocou elektrického analyzátora vykonali monitoring ovzdušia v okolí miesta udalosti. Počas meraní neboli zistené zvýšené hodnoty. Následne sa hasičom podarilo uzavrieť ventil na poškodenej prípojke, čím došlo k zastaveniu úniku plynu.

„Po naložení havarovaného automobilu na vozidlo odťahovej služby bolo miesto udalosti odovzdané pracovníkovi plynárni a príslušníkom polície,“ doplnil Marián Petrík z KR HaZZ v Trenčíne.

Zdroj: KR HaZZ Trenčín | Foto: KR HaZZ Trenčín

Lajknite si i24.sk na Facebooku: