Ilustračná foto

V Nitrianskom kraji bolo nutné v stredu 21. novembra dopoludnia evakuovať budovy piatich okresných súdov a taktiež budovu krajského súdu po tom, ako neznámy muž nahlásil krátko pred 09.00 h na čísle 158, že na súde vybuchne bomba.

Podľa informácií nitrianskej krajskej policajnej hovorkyne Boženy Bruchterovej volajúci neuviedol konkrétny súd, boli policajné hliadky vyslané na všetky súdy v kraji. Bezpečnostné opatrenia a evakuáciu súdov tak bolo potrebné vykonať na okresných súdoch v Nitre, v Leviciach, v Nových Zámkoch, v Komárne, v Topoľčanoch a taktiež na Krajskom súde v Nitre.

„Na všetkých miestach sa vykonávali prehliadky priestorov za prítomnosti pyrotechnika a psa vycvičeného na vyhľadávanie výbušnín. Nitrianski kriminalisti na objasnení skutku intenzívne pracujú. Policajti prehliadky priestorov už ukončili, avizovaná bomba sa, našťastie, nepotvrdila,“ uviedla Bruchterová pre plusku.skecho adrotate_group(2);

Vyšetrovateľka odboru kriminálnej polície z Nitry začala trestné stíhanie vo veci trestného činu šírenia poplašnej správy.

Zdroj: pluska.sk | Foto: YouTube

Lajknite si i24.sk na Facebooku: