Polícia našla na slovenských cestách v noci z pondelka na utorok 78 ilegálnych migrantov. Osoby boli irackej, iránskej a sýrskej národnosti. Medzi migrantmi boli muži, ženy i deti. Šoféri mali za jednu osobu zinkasovať odmenu 500 eur. 

Policajtom Úradu hraničnej a cudzineckej polície a Krajského riaditeľstva v Žiline sa podarilo objaviť 78 ilegálnych migrantov v noci z 13.novembra na 14.november. „V Kysuckom Novom Meste boli na základe operatívno-pátracej činnosti spozorované dve nákladné vozidlá s tureckými evidenčnými číslami. O pár minút neskôr boli zastavené v Žiline,“ informuje polícia.

Migranti mali byť naložení v Rumunsku a cez Maďarko a Slovensko sa mali dostať do Nemecka. V dvoch dodávkach sa nachádzali muži, deti i ženy. Osoby v oboch vozidlách boli irackej, iránskej a sýrskej národnosti. V jednej z dodávok sa prepravovalo 44 osôb, v druhej sa nachádzalo 34 migrantov. Tureckí šoféri, ktorí sa ku všetkému priznali, prezradili, že za jednu osobu mali zinkasovať odmenu vo výške 500 eur. echo adrotate_group(2);

Ilegálni migranti boli následne eskortovaní na oddelenie cudzeneckej polície v Žiline, časť sa nachádza v priestoroch KR PZ Žilina, kde prebiehajú zaisťovacie úkony,“ informovala polícia.

Zdroj | Foto: Facebook Polícia Slovenskej republiky

Lajknite si i24.sk na Facebooku: