Polícia Slovenskej republiky potvrdila na sociálnej sieti, že počet obetí výbuchu plynu v Prešove sa ešte zvýši. Podľa informácií na mieste naďalej prebiehajú záchranné práce a situácia je komplikovaná.

Polícia zároveň uviedla, že nebude ďalej priebežne komunikovať presný počet obetí tejto tragédie, až do času, kým nebudú z budovy vyprostené všetky obete.

V sobotu 7. decembra hasiči pokračujú v činnosti a prehľadávajú jednotlivé podlažia budovy. Aktuálne sú podľa slov Petra Kovalíka z KR HaZZ Prešov prehľadané podlažia 11, 10 a 9, nižšie podlažia boli prehľadané už včera od príjazdu prvých hasičov a počas evakuácie. Aktuálne prebieha prieskum 12 podlažia statikmi, ktorí zhodnotia možnosť vykonania prieskumu na tomto najviac poškodenom podlaží. Na mieste udalosti 12 zasahujúcich hasičov a 4 kusy hasičskej techniky z toho 2 kusy výškovej techniky z Prešova a Košíc. Na mieste sú aj 4 príslušníci požiarnotechnického a expertízneho útvaru Prezídia Hasičského a záchranného zboru.echo adrotate_group(2);

Kovalík zároveň doplnil, že podľa vyjadrení statikov je 12 poschodie nestabilné a neodporúča sa naň vstup záchranárov. Hasiči tak pokračujú v prehľadávaní od 8 poschodia smerom nadol (1 skupina), 12 poschodie vizuálne z plošiny (2 skupina).

„Ako sme už v predchádzajúcom príspevku uviedli, mesto Prešov zriadilo účet, na ktorý môžu ľudia prispieť pre postihnutých výbuchom na Mukačevskej ulici. Číslo transparentného účtu: SK90 7500 0000 0040 0859 1229 Variabilný symbol: 6122019,“ uvádza polícia.

Zdroj: FB PZ SR | Foto: FB PZ SR

Lajknite si i24.sk na Facebooku: