Ilustračná foto

V piatok 16. marca došlo v obci Dobšiná (okres Rožňava) k fyzickému útoku, pri ktorom utrpel 28-ročný mladík smrteľné zranenia. Útočníka (22), podozrivého zo spáchania skutku policajti zadržali a po vykonaní potrebných procesných úkonov umiestnili do cely policajného zaistenia.

Podľa informácií Lenky Ivanovej z KR PZ v Košiciach mal 22-ročný Ondrej z okresu Rožňava krátko po 22.00 h na miestnej komunikácii pred pohostinstvom v meste Dobšiná (okres Rožňava) drevenou bukovou metrovicou niekoľkokrát vysokou intenzitou udrieť do oblasti hlavy poškodeného 28-ročného muža. Muž zraneniam na mieste podľahol.

Policajti muža krátko po čine zadržali a umiestnili do cely policajného zaistenia. V priebehu vyšetrovania bolo zistené, že obvinený muž bol v roku 2014 právoplatne odsúdený za násilnú trestnú činnosť, a ústav na výkon trestu odňatia slobody opustil v marci tohto roku. O pár dní na to sa dopustil majetkovej trestnej činnosti, za ktorú mu už taktiež bolo vznesené obvinenie.echo adrotate_group(2);

„Krajský policajný vyšetrovateľ zároveň spracuje podnet na vzatie obvineného muža do väzby. V prípade dokázania viny mu hrozí trest odňatia slobody na pätnásť až 20 rokov,“ uviedla košická krajská policajná hovorkyňa pre i24.sk.

Zdroj: KR PZ Košice | Video: FB PZ SR | Ilustračná foto: FB PZ SR

Lajknite si i24.sk na Facebooku: