Ilustračná foto

Počas najbližších dní sa na našom území črtá o niečo chladnejšie a príjemnejšie počasie. Nevydrží však dlho, nakoľko sa horúčavy podľa aktuálnych informácií meteorológov na naše územie čoskoro vrátia. 

Za studeným frontom, ktorý priniesol búrky na severozápad v pondelok 1. júla a v utorok 2. júla do oblasti juhovýchodného Slovenska k nám prúdi chladnejší vzduch od severozápadu, ktorý bude počasie na našom území ovplyvňovať v stredu 3. júla a vo štvrtok 4. júla.

„Maximálne teploty by sa na našom území mali udržiavať pod tropickou hranicou +30 °C,“ informuje imeteo.sk.echo adrotate_group(2);

Kedy príde zmena?

K zmene dôjde v závere pracovného týždňa, kedy k nám začne prúdiť teplý vzduch od juhozápadu. „Nad hranicu +30 °C vystúpia teploty opäť v piatok, kedy na juhu môžu dosiahnuť hodnotu až okolo +31 °C a ešte teplejšie bude v sobotu, kedy sa maximá budú pohybovať až okolo +33 °C,“ dopĺňa imeteo.sk.

Ochladí sa opäť po víkende, nakoľko sa v nedeľu 7. júla črtá postup studeného frontu. Ten by mohol priniesť opäť prehánky a búrky.

Zdroj: imeteo.sk | Ilustračná foto: pixabay.com

Lajknite si i24.sk na Facebooku: