Ilustračná foto

Začiatok nového týždňa nám priniesol skutočne horúci deň. Podľa aktuálnych informácií meteorológov však po ňom treba očakávať veľmi silné búrky. Tie sa začnú ozývať večer a najmä v noci z pondelka na utorok 13. augusta.

Ako uvádza portál imeteo.sk, studený front, ktorý počas noci priniesol silné búrky do Nemecka a Česka sa dnes presunie ďalej na východ. Pred ním však do našej oblasti vrcholí prílev teplého vzduchu, ktorý si pripravuje vhodnú pôdu pre večerné a nočné silné búrky.

„So silnými búrkami v našej oblasti dnes počíta aj meteorologická služba Estofex, ktorá očakáva, že sa búrky začnú vytvárať v závetrí Álp nad východom Rakúska a postupovať budú slovensko-českým pohraničím smerom k severovýchodu,“ píše imeteo.sk.echo adrotate_group(2);

Búrky by na našom území by mali byť sprevádzané silným nárazovým vetrom a prívalovými zrážkami. Obzvlášť silné búrky sa očakávajú v oblasti severozápadného Slovenska, kde by mohli byť priaznivé podmienky aj pre vývoj tornád. Následne by sa mali búrky presúvať smerom do Poľska.

Zdroj: imeteo.sk | Ilustračná foto: pixabay.com

Lajknite si i24.sk na Facebooku: