Ilustračná foto

Meteorologické modely podľa informácií odborníkov simulujú už dlhšie skutočne zaujímavú situáciu. Podľa nich by nás malo už v utorok 20. novembra zasiahnuť výdatné sneženie. Vyskytnúť sa môže aj v nížinách. 

Počas pondelka a utorka bude nad naše územie prenikať studený vzduch od severovýchodu zo Sibíri. Od juhu by mala zároveň postúpiť smerom na Balkán a ďalej nad naše územie tlaková níž z Jadranu. Práve tá by mala priniesť výdatné zrážky na mnohé miesta Balkánskeho polostrovu, no postupne aj do Maďarska, ale aj na naše územie.

Na Balkánskom poloostrove by malo ísť  nižších polohách prevažne o dážď, no u nás môže aj v najnižších polohách snežiť. S týmto scenárom ráta napríklad model ICON.echo adrotate_group(2);

„Zrážky by mali doraziť nad naše územie v utorok večer od juhu a postupne by sa mali vyskytnúť na celom území Slovenska. Zatiaľ môžeme potvrdiť, že sa očakávajú výdatnejšie zrážky. S veľkou pravdepodobnosťou bude snežiť od stredných polôh, no v nížinách je zatiaľ otázne,“ uvádza imeteo.sk.

Očakávaná snehová pokrývka v piatok ráno, zdroj: WXcharts, imeteo.sk

Zdroj: imeteo.sk | Foto: imeteo.sk, WXcharts, pixabay.com

Lajknite si i24.sk na Facebooku: