Ilustračná foto

Nielen Slovensko sužuje premnožený počet komárov. Výdatné dažde a následné vysoké teploty sa postarali o premnoženie tohto nepríjemného hmyzu v obľúbenej dovolenkovej distinácii – Chorvátsku. 

Ivan Zgrebec, žijúci na východe Chorvátska tvrdí, že sa na tomto mieste nedá doslova žiť. Štípance od stoviek komárov však nie sú všetko. Okrem toho, že s hmyzom si nevedia dať rady bol úradmi v krajine zaznamenaný typ komára, ktorý prenášal nebezpečný vírus zika.

VLÁDA PRISĽÚBILA POMOC

„Používame všetky možné postreky, máme všade ochranné sieťky, ale komáre sa aj napriek tomu dostanú do domu. Najhoršie je to pre deti. Sme úplne bezmocní,“ hovorí Ivan pre chorvátsky spravodajský portál 24.sata.hr. Vláda vyčlenila státisíce eur na postreky, nápomocná je aj miestna župa, či mestské a obecné samosprávy.echo adrotate_group(2);

ZOSTAŤ SA DÁ LEN V DOME

Komáre sú podľa vyjadrení obyvateľov neznesiteľné a dopyt po sprejoch je obrovský. Deti, ktoré sú alergické na uštipnutie komármi, sú zadržiavané vo svojich domovoch popoludní a večer.

„Nemôžeme ísť von, nemôžeme žiť vonku, len sa zdržiavať v blízkosti domu. Deti sa nemôžu sa kúpať v bazéne, ani ísť k moru,“ dodáva Ivan. Obyvatelia si tento druh invázie nepamätajú. O situácií hovorí aj fotografia Ivana po 45 minútach chôdze vonku.

Spomínanú fotografie si môžete pozrieť =TU=

Zdroj: 24sata.hr | Video: Facebook, YouTube | Ilustračná foto: pixabay.com

Lajknite si i24.sk na Facebooku: